Radovi na spajanju južnog vodovoda (izvorište Domažić) sa rezervoarom Humke (gradski vodovod)

Radovi na izgradnji sistema vodosnadbjevanja Gradačca teku planiranom dinamikom, nakon što je prije mjesec dana potpisan anex na ugovor T2 (radovi su započeti 3. juna) koji se odnosi na spajanje „južnog dijela sistema“ (izvorište Domažić) sa postojećim sistemom vodosnabdjevanja u sjevernom dijelu Gradačca (izvorište Okanovići), proteklih dana se intenzivno izvode radovi na novoj dionici Mlin (Kerep) – rezervoar Humke koja ima za svrhu riješiti problem vodosnadbjevanja užih gradskih zona. Trenutno radovi se izvode na području mjesne zajednice Lukavac Gornji tačnije na dionici od rezervoara Humke koji će preko naselja Bajramovići i Toka biti povezan s južnim vodovodom u MZ Kerep, radovi se duž dionice izvode na četiri gradilišta, za sada je urađeno više od 2 km od ukupne dužine buduće trase dionice rezervoar Humke (R4) – Kerep koja iznosi 8 km a dužina planiranog potisno – distributivnog cjevovoda je 12 km. Vrijednost dodatnih radova dionice Kerep – rezervoar Humke (R4) je 838.446,57 EUR.

Rok za izvođenje radova je 90 dana, a završetkom ovih radova bit će riješen problem vodosnadbjevanja užih gradskih zona, koji je posebno izražen u sušnim periodima. Takođe, u toku su radovi i na izgradnji vodovodnog sistema u MZ Kerep i MZ Zelinja Srednja.