OBAVIJEST, 27.7.2013.godine

Cijenjeni korisnici, proteklu sedmicu u Gradačcu obilježila je nenadana obustava u vodosnabdijevanju gradskog vodovoda sa izvorišta Okanovići, a razlog tome u su tri kvara koja su se desila u proteklih pet dana.

Prva obustava nastala je u ponedjeljak, u 8 sati, nakon nestanaka električne energije na izvorištu “Okanovići”. Drugi veći kvar desio se u srijedu na potisnom cjevovodu u Ilovcu, a treći kvar u petak na potisnom cjevovodu Čelikovača, tako da je u prosjeku 8 do 9 sati dolazilo do obustave u vodosnabdijevanju gradskog vodovoda.

Radnici komunalca po ukazanim kvarovima danonoćno rade kako bi se sistem vodosnabdijevanja što prije uspostavio, no ako uzmemo činjenicu da se nakon otklanjanja kvara mora odraditi niz radnji za ponovnu uspostavu sistema vodosnabdijevanja i da taj postupak ponekad traje i do 40 sati onda molimo građane na razumijevanje i strpljenje u ovakvim i sličnim situacijama.